Logo

Zielone Centrum Pomocy Dzieciom – nowatorski projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Date

Monday, May 10, 2021

Time

12:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

Zielone Centrum Pomocy Dzieciom – nowatorski projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Zapraszamy na bezpłatny webinara przedstawiający wspólny projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Architektów Bez Granic (OW SARP) i pracowni Tremend, który powstał po konsultacjach z dziećmi. Zielone Centrum Pomocy Dzieciom stanowi nowatorskie przedsięwzięcie, które zakłada m.in. powstanie zielonej przestrzeni wspomagającej terapię dzieci krzywdzonych i wykorzystywanych seksualnie, przy zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 30 lat pomaga dzieciom, które zostały skrzywdzone oraz prowadzi liczne działania profilaktyczne, aby chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Swoją misję realizuje m.in. prowadząc Centra Pomocy Dzieciom – specjalistyczne placówki, w których dzieci krzywdzone otrzymują kompleksową i bezpłatną pomoc. Są to jedyne tego typu placówki w kraju. Obecnie funkcjonują w pięciu miastach.

Fundacja właśnie rozpoczyna inwestycję, która sprawi, że Centrum Pomocy Dzieciom, które działa od 2017 w Warszawie, stanie się Zielonym Centrum – placówką, która dba o dzieci, ale też o środowisko.

Partnerami budowy Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie są: The VELUX Foundation, IKEA Retail, Linklaters Warsaw, Shom, Ceresit, Eiffage, Budimex, Geberit, Tikurilla, „BYŚ” Wojciech Byśkiniewicz oraz Huawei.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą:

Dr Monika Sajkowska – prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Doktorka nauk społecznych. Autorka i współautorka badań i publikacji naukowych dotyczących problemu krzywdzenia dzieci. Była członkinią rad społecznych Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka w poprzednich kadencjach. Laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna.

Arch. Magdalena Federowicz- Boule – prezes i dyrektor kreatywny Tremend. Od 2010 roku wraz ze swoim wspólnikiem Jarosławem Gwóźdź prowadzi pracownię Tremend, która zajmuje się zarówno projektami kubaturowymi, użyteczności publicznej i komercyjnymi, gdzie idea rozwoju zrównoważonego jest jedną z kluczowych dewiz w projektowaniu oraz projektami dekoracji wnętrz dla klientów komercyjnych. Jest inicjatorką i współzałożycielką Koła OW SARP Architekci bez Granic - działalność społeczna, charytatywna - Architecture Sans Frontieres, członkiem Zarządu OW SARP od 2017, członkiem ZAIKS i SAW.

Dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę podczas prezentacji opowie o wielkim wyzwaniu, jakim jest tworzenie Centrów Pomocy Dzieciom w całym kraju oraz idei Zielonego Centrum, które zakłada m.in. powstanie zielonej przestrzeni wspomagającej terapię dzieci krzywdzonych i wykorzystywanych seksualnie. W trakcie wydarzenia arch. Magdalena Federowicz-Boule przedstawi funkcjonalności i planowane rozwiązania przyjazne środowisku.

Webinar adresowany jest m.in. do firm zainteresowanych nowoczesnymi ekologicznymi rozwiązaniami budowlanymi oraz realizacją takich projektów w partnerstwie z III sektorem.

Jak zwykle w trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie – koniecznie zarejestrujcie się i dołączcie do wydarzenia! Udział w webinarze jest bezpłatny.

AGENDA SPOTKANIA:

12:00 – powitanie gości i widzów

12:05 – wystąpienie dr Moniki Sajkowskiej, prezeski Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

12:30 – wystąpienie arch. Magdaleny Federowicz-Boule, prezeski Tremend


Organizator: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Tremend

Partnerzy spotkania: OKK! PR, Architekci Bez Granic (OW SARP)

Presenter

arch. Magdalena Federowicz-Boule

Prezes i dyrektor kreatywny Tremend. Od 2010 roku wraz ze swoim wspólnikiem Jarosławem Gwóźdź prowadzi pracownię Tremend, która zajmuje się zarówno projektami kubaturowymi, użyteczności publicznej i komercyjnymi, gdzie idea rozwoju zrównoważonego jest jedną z kluczowych dewiz w projektowaniu oraz projektami dekoracji wnętrz dla klientów komercyjnych. Jest inicjatorką i współzałożycielką Koła OW SARP Architekci bez Granic - działalność społeczna, charytatywna - Architecture Sans Frontieres, członkiem Zarządu OW SARP od 2017, członkiem ZAIKS i SAW.
Presenter

dr Monika Sajkowska

Prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Doktorka nauk społecznych. Autorka i współautorka badań i publikacji naukowych dotyczących problemu krzywdzenia dzieci. Była członkinią rad społecznych Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka w poprzednich kadencjach. Laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna.
Szczegółowe informacje o przetwarzaniu podanych danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych znajdziesz tutaj.